Nadal otworzy kolejną akademię tenisową

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Rafael Nadal przymierza się do otwarcia swojej pierwszej akademii tenisowej na Bliskim Wschodzie. Wybór padł na Kuwejt. Oficjalna inauguracja obiektu nastąpi w lutym 2020 roku.

Hiszpański tenisista odnosi sukcesy nie tylko na korcie, ale także poza nim. Obecny lider rankingu ATP otworzy niedługo trzecią w ostatnim czasie akademię tenisową. Po Meksyku i Grecji pora na Kuwejt. Akademia powstanie na terenie Sheikh Jaber Al-Abdullah Al-Jaber Al-Sabah Tennis Complex. Przebywający tam tenisiści będą mieć do dyspozycji 18 kortów.

– Pracujemy z zawodnikami z całego świata na Majorce. Staramy się zaszczepić im wagę ciężkiej pracy, poświęcenia i pokory, aby dawali z siebie wszystko i osiągali jak najlepsze wyniki. Tutaj w Kuwejcie będziemy robić to samo z dziećmi i dorosłymi, którzy przyjadą do tych wspaniałych obiektów. Nuno Marques, który jest szefem akademii w Kuwejcie, i cały zespół trenerów zagwarantuje, że jakość naszego szkolenia będzie na równi z najlepszymi na świecie. Z pomocą naszego wspaniałego partnera, Tamdeen, pomożemy rozwijać ten sport w Kuwejcie – powiedział Toni Nadal, wujek i były trener 19-krotnego mistrza wielkoszlemowego, cytowany przez lokalne media.

Na konferencji prasowej nie było Rafaela Nadal. Lider rankingu ATP przesłał jednak zebranym wiadomość. – Jestem osobiście bardzo szczęśliwy, że otwieram akademię w Kuwejcie. Ciężko pracujemy, aby stworzyć odpowiednie programy dla dzieci i naszych członków, przyczyniając się do silnego rozwoju tenisa w całym regionie. Do zobaczenia wkrótce – wyznał Nadal.