Nadal podał pierwszy turniej w jakim zagra po przerwie

/ Piotr Rutkowski , źródło: atptour.com, oprac. własne, foto: AFP

Były lider rankingu ATP Hiszpan Rafael Nadal niedługo wróci do rywalizacji na światowych kortach. Jego pierwszym turniejem po przerwie spowodowanej kontuzją ma być impreza ATP 250 w Brisbane (31.12 – 7.01). To będzie drugi start tenisisty z Manacor w tej miejscowości.

Przypomnijmy, że ostatni występ 37-latka na zawodowych kortach miał miejsce w II rundzie tegorocznego Australian Open. Wówczas musiał poddać spotkanie z powodu kontuzji biodra. Potem myślał o powrocie na Roland Garros, ale jego nadzieje szybko zgasły. Niedawno poinformował, że zagra ponownie w sezonie 2024, i być może będzie to jego ostatni rok w tourze. Dziś doprecyzował, że jego pierwszym startem po rehabilitacji ma być impreza startująca na przełomie roku w australijskim Brisbane.

Witam wszystkich. Po roku przerwy od rywalizacji czas wrócić. Zobaczycie mnie w Brisbane w pierwszym tygodniu stycznia – powiedział Nadal za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Podopieczny Carlosa Moyi w Brisbane grał do tej pory tylko raz. W 2017 roku doszedł do ćwierćfinału, w którym przegrał z Milosem Raoniciem.

W stolicy stanu Queensland, oprócz 22-krotnego mistrza imprez wielkoszlemowych, zobaczymy m.in. Holgera Rune, Bena Sheltona, Grigora Dimitrowa czy Andy’ego Murraya.

Na końcu warto wspomnieć, że turniej w Brisbane wraca do kalendarza rozgrywek po czteroletniej przerwie. Stanowi on jeden z etapów przygotowań do wielkoszlemowego Australian Open, który po raz pierwszy w historii rozpocznie się w niedzielę, i potrwa 15 dni (14 – 28.01).