Nadal: turniej w Madrycie jest dla mnie najtrudniejszy

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.tennisnet.com, foto: AFP

Rafael Nadal wygrał w kwietniu turniej rangi ATP 500 w Barcelonie. Hiszpan udał się następnie do Madrytu, gdzie powalczy o kolejny triumf na kortach ziemnych. Zdradził jednak, że zbliżające się zawody są dla niego największym wyzwaniem.

Nadal triumfował w stolicy Hiszpanii pięciokrotnie. Nie ukrywa jednak, że ze wszystkich imprez na mączce, właśnie te zawody sprawiały mu w przeszłości największe problemy. – Turniej w Madrycie jest dla mnie najtrudniejszy, każdy to wie. Z drugiej strony, jest to dla mnie najbardziej emocjonujący tydzień, ponieważ gram w domu – powiedział wicelider rankingu. – Będziemy mieli także możliwość ponownie grać przed publicznością. To wiele dla mnie znaczy – dodał.

Zwycięstwo w Barcelonie dodało Hiszpanowi pewności siebie, lecz nie wypłynęło na jego podejście do następnych startów. – Podczas każdego turnieju mam takie samo nastawienie: grać na najwyższym poziomie od pierwszego gema. Bez takiego podejścia nie byłbym w stanie tyle osiągnąć – przyznał 34-latek.

Nadal rozpocznie zmagania w Madrycie w środę od pojedynku z rodakiem, Carlosem Alcarazem. – Czuję się bardzo dobrze. W piątek odbyłem dwie sesje treningowe, w sobotę również. Dużo ćwiczyłem i bardzo się cieszę, że mogę tu być – zakończył 13-krotny mistrz Roland Garros.