Nadal z nadzieją patrzy w przyszłość

/ Piotr Rutkowski , źródło: tennishead.net, oprac. własne, foto: AFP

Były lider rankingu ATP Hiszpan Rafael Nadal zapowiada, że wierzy w powrót do dobrej gry. Nie wie jednak kiedy dokładnie pojawi się ponownie w rozgrywkach. Być może nastąpi to przy okazji styczniowego Australian Open.

Przypomnijmy, że 37-letni Hiszpan rozegrał w tym sezonie zaledwie cztery mecze. Ostatni miał miejsce w II rundzie styczniowego Australian Open. Od tego momentu zmagał się z kontuzją biodra. Mimo przewlekłych problemów zdrowotnych zapowiedział, że wróci w 2024 roku, i będzie to być może jego ostatni sezon w tourze.

Nie wiedziałem, czy pewnego dnia znowu zagram w tenisa. A teraz szczerze wierzę, że jeszcze zagram. Jestem zadowolony z rozwoju sytuacji – stwierdził podopieczny Carlosa Moyi w klinice tenisowej Teknon w Barcelonie.

Nie wiem, na jakim poziomie będę mógł wrócić, ale nigdy nie straciłem złudzeń. Nie grałem przez rok i dla mnie sukcesem osobistym, który jest silniejszy niż sukces ogólny, jest utrzymanie iluzji, że znowu gram – kontynuował tenisista z Manacor.

Wyczuwam, że trudno będzie odzyskać wysoki poziom tenisa, ale gdybym nie miał złudzenia, że ​​znów jestem konkurencyjny, nie wykonałbym pracy, którą wykonałem przez te miesiące i wysiłku, jaki się z tym wiąże po bardzo długiej karierze – stwierdził z nadzieją były lider rankingu ATP.

O występie Nadala w Australian Open

W ostatnim czasie pojawiły się pogłoski jakoby mistrz olimpijski z Pekinu miał wystąpić w przyszłorocznym Australian Open. Jednym z głównych prowodyrów można uznać dyrektora turnieju Craiga Tilleya. Stwierdził on bowiem, że Nadal zapewniał go, że wróci, aby zająć miejsce w losowaniu Australian Open. W tym tygodniu jednak leworęczny Hiszpan podkreślił, że nie wie jeszcze, kiedy wróci.

Kiedy będę wiedział, co zrobię, będę pierwszą osobą, która o tym wszystkim powie – zakończył dwukrotny triumfator Australian Open.