Nadal zaoferował schronienie dla młodych zawodników z akademii

/ Dominika Opala , źródło: www.atptour.com /własne, foto: AFP

Rafael Nadal kolejny raz pokazał swoje dobre serce. W związku z globalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Hiszpan postanowił zaopiekować się i zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom, którzy z różnych powodów nie mogli powrócić do domów i zostali w jego akademii na Majorce.

Każdego dnia sytuacja spowodowana przez rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie staje się coraz gorsza. W tym trudnym czasie, postawę godną podziwu zaprezentował Rafael Nadal. Hiszpan zdecydował, że zajmie się utrzymaniem zawodników, którzy trenują na co dzień w jego akademii na Majorce, a nie zdążyli, bądź nie mogą wrócić do domów.

Okoliczności w akademii są bardzo szczególne, ponieważ przez cały rok przebywają tutaj młodzi tenisiści z 42 różnych państw. Z powodów rodzinnych i logistycznych wielu z nich tu zostało i naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością jest zaopiekowanie się nimi. Tak też powiedziałem ich rodzicom – oświadczył Nadal.

Kierownictwo Rafa Nadal Academy utrzymuje kontakt z Ministerstwem Sportu oraz z regionalnym Ministerstwem Zdrowia Balearów w celu przyjęcia niezbędnych środków w obecnym stanie wyjątkowym w Hiszpanii.

Wynik tych rozmów pozwolił niektórym trenerom i pracownikom akademii, którzy zgłosili się na ochotnika, na zamknięcie się w obiekcie, aby móc opiekować się tymi zawodnikami – poinformował były lider rankingu.

W ostatnich dniach stopniowo wprowadzano środki zapobiegawcze. Rezydencje akademii dla dorosłych zostały zamknięte. Podobnie, jak muzea, siłownie i restauracje dla publiczności. Żadne osoby z zewnątrz nie mają dostępu do obiektu. Przebywają tam jedynie zawodnicy i wolontariusze, którzy zdecydowali się pomóc.

W ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć wszelkich możliwych infekcji z zewnątrz – zapewnił „Rafa”. – Korzystając z okazji chciałbym uspokoić rodziców i powiedzieć, że świetny zespół opiekuje się waszymi dziećmi i dba o ich zdrowie. Wiem, że chcecie być ze swoimi dziećmi i mam nadzieję, że ta chwila wkrótce nadejdzie – dodał.

Nadal zachęcił także społeczeństwo, aby pozostało w domach i poradził, by w miarę możliwości zachować pozytywne nastawienie – To trudne czasy, ale razem to przejdziemy.