Nadal zrównał się z Borgiem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Rafael Nadal łatwo pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę i awansował do czwartej rundy Wimbledonu dziewiąty raz w karierze. Z kolei Kei Nishikori odniósł 400. zwycięstwo w głównym cyklu, eliminując Steve’a Johnsona.

Rafael Nadal rozegrał świetne spotkanie przeciwko Jo-Wilfriedowi Tsondze i zameldował się w 1/8 finału. Francuz był bezradny w starciu z Hiszpanem i z seta na set prezentował się coraz słabiej. „Rafa” natomiast wprost przeciwnie. To tenisista z Majorki narzucał tempo gry, był ofensywny i dobrze spisywał się przy returnie. Tsonga nie miał pomysłu, jak nawiązać walkę z rywalem. W sumie dał się przełamać pięciokrotnie, sam natomiast nie miał ani jednej szansy na odebranie serwisu Nadalowi. Tym samym dwukrotny mistrz Wimbledonu wygrał 51. mecz w tym turnieju i ma tu teraz tyle samo zwycięstw, co Bjorn Borg.

Z kolei Kei Nishikori jest o krok od wyrównania rezultatu sprzed roku. W poprzedniej edycji Wimbledonu Japończyk dotarł do ćwierćfinału, teraz jest już w czwartej rundzie. W sobotę pewnie pokonał Steve’a Johnsona i odniósł 400. zwycięstwo w głównym cyklu.

Mimo słabego początku, Nishikori kontrolował przebieg spotkania i był lepszy w każdym elemencie gry. Szczególnie dobrze spisywał się przy returnie i to dzięki niemu był w stanie zniwelować przewagę Amerykanina w pierwszym secie. Johnson prowadził 3:0, ale od tego momentu to Japończyk dominował na korcie. Po niecałych dwóch godzinach gry awansował do 1/8 finału. Udało mu się to po raz czwarty w karierze. Nishikori nadal nie stracił seta w turnieju.

Powody do zadowolenia mają za to inni Amerykanie. O ćwierćfinał powalczą Sam Querrey i Tennys Sandgren. Pierwszy z nich wyeliminował Johna Millmana w trzech setach, choć w drugiej partii Australijczyk miał szanse, by wyrównać stan meczu. Z kolei Sandgren sprawił małą niespodziankę i wyrzucił z turnieju Fabio Fogniniego.