Nagrody WTA. Kvitova laureatką po raz siódmy z rzędu

/ Szymon Adamski , źródło: własne, WTA, foto: AFP

Petra Kvitova, Gabriela Dabrowski i Craig Tyzzer zostali laureatami nagród WTA przyznawanych przez Radę Zawodniczek. Ponadto wyróżnione zostały turnieje cieszące się największym uznaniem tenisistek występujących w głównym cyklu.

Kvitova już po raz siódmy z rzędu zdobyła nagrodę w kategorii ,,Sportsmanship Award”, która przyznawana jest za wzorowy profesjonalizm, grę według zasad fair-play i okazywanie szacunku przeciwniczkom. – Jestem bardzo dumna z tej nagrody. Mam nadzieję, że zainspiruje przyszłe pokolenia, by pokochały tenis tak mocno jak ja – powiedziała dwukrotna triumfatorka Wimbledonu.

Za działania organizacyjne wyróżniano natomiast Gabrielę Dabrowski – członkinię Rady WTA. Kanadyjska deblistka otrzymała nagrodę ,,Player Service Award”. W poprzednich latach w tej kategorii wyróżniono m.in. Chris Evert, Venus Williams czy Francescę Schiavone. Z kolei Craig Tyzzer, trener Ashleigh Barty, został wybrany najlepszym szkoleniowcem zakończonego sezonu. To stosunkowo nowa nagroda. Przyznano ją dopiero po raz drugi.

Jeżeli chodzi o wybór turniejów cieszących się największym uznaniem zawodniczek, na liście laureatów pojawiły się dobrze znane nazwy. Organizatorzy tych imprez od wielu lat zapewniają zawodniczkom komfortowe warunki i już w poprzednich latach cieszyli się z wyróżnień. W tym roku lista nagrodzonych wygląda następująco:

WTA Premier Mandatory: BNP Paribas Open (Indian Wells)
WTA Premier 5: Dubai Duty Free Tennis Championships
WTA Premier: Porsche Tennis Grand Prix (Stuttgart) and St. Petersburg Ladies Trophy – tyle samo głosów
WTA International: Abierto Mexicano TELCEL presentado por HSBC (Acapulco) oraz ASB Classic Auckland – tyle samo głosów