Najcenniejszy skalp Keys

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Mistrzynią tegorocznej edycji Western & Southern Open została Madison Keys. Amerykanka pokonała Swietłanę Kuzniecową i zdobyła największy tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Rosjanka, która już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa przewagę „breaka” utrzymywała aż do wyniku 5:3. W kluczowych momentach 34-latce urodzonej w Sankt Petersburgu zadrżała jednak ręka. Faworytka gospodarzy wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Druga odsłona meczu miała bardzo podobny przebieg. Kuzniecowa ponownie jako pierwsza zapisała przełamanie na swoim koncie, dzięki czemu kilkanaście minut później wyszła na prowadzenie 5:3. Rosjanka i tym razem nie była w stanie wykorzystać przewagi. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w którym lepsza okazała się młodsza rodaczka sióstr Williams. Starsza z tenisistek pierwszą piłkę meczową obroniła potężnym forhandem, ale przy drugiej nie zdołała skutecznie odebrać serwisu Amerykanki.

W niedzielę Madison Keys zdobyła piąty tytuł w karierze, ale pierwszy rangi Premier 5. Dzięki temu zwycięstwu reprezentantka Stanów Zjednoczonych wróci do czołowej dziesiątki światowego rankingu.


Wyniki

Finał singla

Madison Keys (USA, 16) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) 7:5 7:6(5)