Najcenniejszy skalp Żuka

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: facebook.com/mistrzostwapolskiwtenisie

Kacper Żuk zwyciężył w imprezie rangi ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W finale Polak pokonał Botica van de Zandschulpa i zdobył trzeci, najcenniejszy w karierze, tytuł na zawodowych kortach.

W pierwszej partii obaj tenisiści bardzo długo pilnowali własnych serwisów. O losach tej części meczu zadecydowało pojedyncze przełamanie, które Holender zdobył w dziesiątym gemie. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od trzech „breaków” z rzędu. Jednego więcej zdobył reprezentant Polski, co jak się później okazało, pozwoliło mu wyrównać stan rywalizacji. W decydującej odsłonie meczu 20-latek z Warszawy bardzo dobrze spisywał się przy własnym podaniu i ani razu nie musiał się nawet bronić przed „breakiem”. Sam przełamał rywala w trzecim i dziewiątym gemie, dzięki czemu po prawie dwóch godzinach walki mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W niedzielę Żuk zdobył trzeci tytuł w sezonie, ale pierwszy w imprezie z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W tym roku Polak triumfował również w Szarm el-Szejk i Troisdorfie, ale były to turnieje niższej rangi.

Kacper Żuk w Sztokholmie wystąpił również w finale gry podwójnej. W decydującym pojedynku razem z Janem Zielińskim musieli uznać wyższość Filipa Bergevi i Floriana Lakata.


Wyniki

Finał singla

Kacper Żuk (Polska) – Botic van de Zandschulp (Holandia, 3) 4:6 6:4 6:3

Finał debla

F. Bergevi, F. Lakat (Szwecja, Francja, 3) – J. Zieliński, K. Żuk (Polska, 4) 6:3 7:6(3)