Najpiękniejsze mecze Federera na ESPN Classic!

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: , foto: AFP

Wszystkich fanów Rogera Federera czeka nie lada gratka! Od dziś do końca października na stacji ESPN Classic będzie można przypomnieć sobie najwspanialsze mecze z kariery Szwajcara!

Od blisko dziesięciu lat Roger Federer zachwyca wielu kibiców tenisa. Przez wielu uważany jest najlepszym tenisistą w historii. 76 tytułów, w tym siedemnaście wielkoszlemowych, przeszło 300 tygodni na prowadzeni w światowym rankingu i przepiękny dla oka tenis to chyba najlepsze dowody na to, że w tym stwierdzeniu nie ma przesady. Pojedynków z jego udziałem, które na zawsze zostaną w naszej pamięci, trudno zliczyć. A to wciąż nie koniec…

Najwięcej tytułów wielkoszlemowych, bo aż siedem, Federer zgarnął na ukochanej londyńskiej trawie. Od 2003 roku rządził tam niepodzielnie przez pięć edycji. W 2008 roku zatrzymał go Rafael Nadal, ale rok później po niesamowitym meczu Szwajcar odzyskał koronę, pokonując Andy’ego Roddicka. Po kolejnych dwóch latach bez zwycięstwa w wielkim stylu wrócił na tron, wygrywając turniej po raz siódmy, zrównując się z Williamem Renshawem i Petem Samprasem. Za rok może zostać samodzielnym liderem.

Teraz telewidzowie mogą sobie przypomnieć najwspanialsze chwile z kariery Federera. Od 22 do 31 października o godzinie 19:00 stacja ESPN Classic zaprasza do oglądania serii: „Turniej tenisowy: Wimbledon” i „Turniej tenisowy: Australian Open”.