Nanstes. Cenna wygrana Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju rangi ITF z pulą nagród 60 tysięcy dolarów. Polka w dwóch setach pokonała rozstawioną z numerem 6 Polonę Hercog.

Faworytką spotkania była Słowenka, która zajmuje obecnie 127. miejsce w światowym rankingu, a w 2011 roku była już 35. rakietą świata. Młodsza z sióstr Radwańskich w dwóch poprzednich pojedynkach z 30-latka urodzoną w Mariborze nie wygrała ani jednego seta.

We wtorek reprezentantka Biało-Czerwonych od początku próbowała wywierać presję na przeciwniczce. W czwartym gemie wypracowała sobie cztery okazje na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystała. Polka dopięła jednak swego w ósmym gemie, a chwilę później wykorzystała atut własnego podania i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Radwańska również jako pierwsza zdobyła przełamanie na 3:2, ale Hercog błyskawicznie odrobiła stratę. Z bardzo trudnej sytuacji krakowianka wybrnęła w ósmym gemie, w którym obroniła trzy „breakpointy” z rzędu. Jak się później okazało był to decydujący moment meczu. Chwilę później to młodsza z sióstr Radwańskich przełamała rywalkę i tym razem nie pozwoliła już Słowence na powrót do meczu.

Urszula Radwańska o ćwierćfinał zagra albo z Jessiką Ponchet albo z Lesley Pattinamą Kerkhove. Ewentualna wygrana bardzo przybliży Polkę do powrotu do drugiej setki światowego rankingu.