Nantes: cenne zwycięstwo Linette

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: Adam Nurkiewicz / Mediasport

Znakomicie radzi sobie Magda Linette w turnieju ITF w Nantes (pula nagród 50 tys. dolarów). Po przejściu eliminacji, w pierwszej rundzie Polka pokonała znacznie wyżej notowaną w rankingu Monicę Puig 6:4, 6:7(3), 6:4.

Linette (312 WTA) już w eliminacjach turnieju we Francji wyeliminowała dwie wyżej notowane od siebie rywalki. Dziś poznanianka odniosła niezwykle prestiżowe zwycięstwo, wygrywając z 19-letnią reprezentantkę Puerto Rico, która w tym roku triumfowała już w dwóch silnie obsadzonych turniejach.

Mecz Polki z Puig (121 WTA) trwał aż dwie godziny oraz 41 minut. Linette spotkanie rozpoczęła od przełamania serwisu rywalki i przewaga ta wystarczyło do wygrania pierwszego seta. Nasza tenisistka przegrała w tej partii tylko sześć punktów przy swoim podaniu, nie dając rywalce ani jednej okazji na breaka.

Na początku drugiego seta Linette ponownie zdobyła przełamanie, ale tym razem przewaga ta nie wystarczyła i doszło tie breaka. Puig od stanu 2-3 wygrała w nim cztery kolejne punkty.

W decydującym secie aż pięć gemów kończyło się przełamaniami. Tenisistka z Puerto Rico ani razu nie zdołała wyjść jednak na prowadzenie. Linette od stanu 4:4 wygrała dwa kolejne gemy, wykorzystując trzecią piłkę meczową (przy serwisie Puig).

W drugiej rundzie rywalką Magdy Linette będzie Nastassja Burnett lub Mervana Jugić-Salkić.

Magda Linette (Polska, Q) – Monica Puig (Puerto Rico) 6:4, 6:7(3), 6:4