Naomi Osaka bohaterką serialu dokumentalnego

/ Dominika Opala , źródło: www.wtatennis.com /własne, foto: AFP

Ekipa filmowa towarzyszyła Naomi Osace już w Melbourne, ale dopiero teraz oficjalnie potwierdzono, iż powstanie serial dokumentalny o życiu i sukcesach Japonki. Materiał będzie dostępny na platformie Netflix. 

Naomi Osaka jest dwukrotną mistrzynią wielkoszlemową. Po triumfie w Australian Open 2019 została pierwszą Azjatką na fotelu liderki rankingu WTA. Serial pokaże życie Japonki, jej sukcesy, a także przygotowania do igrzysk olimpijskich w Tokio – Możliwość opowiedzenia mojej historii i pracy z teamem, który mnie rozumie to satysfakcjonujące doświadczenie. Nie wygląda to na typowy dokument sportowy. Nie mogę się doczekać, by wszyscy go zobaczyli – przyznała Osaka.

Tytuł ani data premiery nie są jeszcze znane. Materiał powstaje we współpracy z Uninterrupted i Film 45, a reżyserem jest Garrett Bradley, której film krótkometrażowy „Alone” był nominowany do Oscara.

Poza ukazaniem zawodowej kariery tenisistki, serial rzuci światło na jej wielokulturową tożsamość oraz postara się zrozumieć jej relacje z ojczyzną, którą opuściła jako dziecko.