Naomi Osaka nową twarzą Louisa Vuittona

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Naomi Osaka została ambasadorką Louisa Vuittona – jednej z największych i najpopularniejszych marek modowych na świecie. Japonka po sukcesach sportowych, osiąga również takowe na polu biznesowym.

Osaka jest uważana za jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Na swoim koncie ma między innymi triumf w trzech turniejach wielkoszlemowych. Była również liderką rankingu WTA. Obecnie zajmuje w nim trzecie miejsce. Japonka ma dopiero 23 lata, więc mnóstwo sukcesów wciąż przed nią.

Młoda tenisistka nieźle radzi sobie również w biznesie. Louis Vuitton wybrał Osakę na nową ambasadorkę. Zdjęcia z 23-latką z Osaki ukazują się już na profilach społecznościowych marki. Wykonał je francuski projektant mody i dyrektor kreatywny domu Louisa Vuittona – Nicolas Ghesquière. Zawodniczka reklamuje produkty z kolekcji wiosna-lato 2021.

Dla Japonki to niezwykle istotny kontrakt. Świadczą o tym jej słowa. – Zostanie dla mnie globalnym ambasadorem Maison to naprawdę spełnienie moich marzeń – powiedziała trzykrotna mistrzyni wielkoszlemowa. Marka Louis Vuitton skomplementowała zawodniczkę. – Naomi to wyjątkowa kobieta, która reprezentuje swoje pokolenie i jest wzorem dla każdego. Jej kariera i przekonania są inspirujące.

O jednej z najlepszych tenisistek na świecie ostatnio jest głośno w mediach. Japonka bardzo aktywnie angażowała się między innymi w akcję Black Lives Matter. Kilka dni temu wrzuciła zdjęcia z treningów w Adelajdzie, czym wywołała burzę w środowisku tenisowym. Została także wybrana sportowcem 2020 roku według magazynu „Sports Illustrated”.