Naomi Osaka właścicielką klubu piłkarskiego

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / baseline.tennis.com, foto: AFP

Naomi Osaka osiąga ostatnio sporo sukcesów biznesowych. Kilka dni temu ogłoszono ją jako nową twarz jednej z największych marek odzieżowych na świecie – Louis Vuitton, a teraz została właścicielką klubu piłkarskiego North Carolina Courage.

NC Courage to damski klub piłki nożnej. Zawodniczki tej drużyny są aktualnymi mistrzyniami National Women’s Soccer League. Co ciekawe, klub z Karoliny Północnej został założony raptem cztery lata temu. Jego wyniki są imponujące biorąc pod uwagę tak krótki czas istnienia. Dzięki Osace apetyty na kolejne sukcesy będą jeszcze większe.

Na oficjalnej stronie internetowej zespołu przywitano Japonkę. – Naomi idealnie pasuje jako właścicielka, ponieważ jej wartości są tak dobrze zsynchronizowane z naszym klubem – napisano.

Zdradzono również, że są plany włączenia Osaki do decyzji projektowych w 2021 roku. – Nie możemy się również doczekać wykorzystania pasji i talentu Naomi do mody – komplementowano 23-latkę.

Naomi Osaka również była bardzo zadowolona z nawiązanej współpracy. Na swoim Instagramie pochwaliła się tą wiadomością. – Zawsze otrzymywałem tak wiele miłości od innych sportowców. Dlatego z dumą mogę się podzielić tym, że teraz jestem właścicielką North Caroline Courage – napisała trzykrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych.