Następny przystanek – Praga

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: Bartłomiej Zborowski / www.sportsgroup.pl

Przed Igą Świątek kolejne wyzwania. Po wielkim sukcesie w Lugano, Polka nie zamierza zwalniać tempa. Pod koniec miesiąca zagra w turnieju Prague Open, a następnie najprawdopodobniej w Madrycie.

Iga Świątek ma za sobą fantastyczny występ w Lugano. W pierwszym tegorocznym starcie na mączce Polka dotarła do finału i dzięki temu awansowała na 88. miejsce w rankingu. Ten wynik gwarantuje warszawiance udział w turnieju głównym Roland Garros bez konieczności grania eliminacji. Trzeba przypomnieć, że impreza w szwajcarskim mieście była ostatnią szansą na to osiągnięcie.

Zanim jednak Świątek zagra w paryskim szlemie, to najpierw wystartuje w turnieju rangi International w Pradze. Z uwagi na to, że w momencie zgłoszeń uwzględniany był wcześniejszy ranking, nasza tenisistka będzie musiała zagrać tam w eliminacjach. Aktualnie jest ósmą oczekującą na liście kwalifikacyjnej. Prague Open rozpocznie się 29. kwietnia.

Ze stolicy Czech polska rakieta numer jeden przeniesie się najprawdopodobniej do Madrytu. Mutua Madrid Open zaczynie się 4. maja. Jeśli te plany startowe Świątek się potwierdzą, to będzie to trzeci występ Polki w eliminacjach do turnieju rangi Premier Mandatory w tym roku.