Navratilova: Szlem dla Kordy to kwestia czasu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/tennishead.net, foto: AFP

Sebastian Korda należy do grupy najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Wielkie perspektywy stojące przed nim widzi także Martina Navratilova.

Korda urodził się 5 lipca 2000 roku i przez wielu jest oceniany jako tenisista z ogromnymi możliwościami. 21-latek dotarł już dwukrotnie do czwartej rundy turniejów wielkoszlemowych, a aktualnie zajmuje 42. miejsce w światowym rankingu. Jego ojcem jest były słynny tenisista Petr Korda, który triumfował w Australian Open w 1998 roku.

Możliwe, że w jego ślady pójdzie Sebastian. O jego ewentualnym zdobyciu wielkoszlemowego tytułu bardzo optymistycznie wypowiedziała się jedna z najlepszych tenisistek w historii sportu Martina Navratilova. – To tylko kwestia czasu. Sebastian to kompletny zawodnik. Kiedy zobaczyłam go po raz pierwszy na korcie, pomyślałam, że już tu był w swoim poprzednim życiu – powiedziała.

Słynna zawodniczka jest pod wrażeniem postępów, jakie robi młody Amerykanin. Zwraca też uwagę na wpływ jego sportowej rodziny. – Mam na myśli to, że został tak dobrze wyszkolony przez rodziców. Świetnie gra i ma wielkie perspektywy. Uważam, że jeśli nie następny rok, to 2023 będzie jego rokiem – przedstawiła swoje przewidywania Czeszka.