New Haven: Radwańska znów rozczarowała

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Katastrofą zakończył się udział Agnieszki Radwańskiej w turnieju na kortach amerykańskiego New Haven. Polska zawodniczka na inaugurację wspomnianej imprezy przegrała z Olgą Goworcową.

Sama porażka wydaje się być w tej sytuacji sensacją, tak więc jak nazwać wynik, który we wtorkowym meczu był dla naszej zawodniczki krótko mówiąc fatalny?

Polka rozpoczęła spotkanie od straty swojego podania, przegrywając gema na przewagi. Chwilę później rywalka nie dała jej szans na zdobycz punktową przy własnym serwisie, a i dołożyła kolejnego breaka. Olga miała co prawda kłopoty z utrzymaniem podania przy stanie 3:0, jednak ostatecznie zdołała obronić break pointa i podwyższyć prowadzenie. Białorusinka nie spoczęła na laurach i w kolejnych dwóch gemach ponownie okazała się lepsza od krakowianki wygrywając całego seta 6:0.

Po druzgocącej porażce w otwierającej partii Isia postanowiła skorzystać z przerwy medycznej. Na niewiele się to zdało, bowiem tuż po wznowieniu gry Goworcowa popisała się czwartym breakiem. Agnieszka zaskoczyła rozluźnioną rywalkę w następnym gemie, jednak po chwili ponownie musiała odrabiać straty, co nieszczególnie przypadło jej do gustu. Polka postanowiła zrezygnować z dalszej gry, tłumacząc decyzję kontuzją barku przy stanie 0:6, 1:2.

Przegrana z Olgą Goworcową to tylko jedna z licznych ostatnio wpadek naszej zawodniczki. Isia wyraźnie straciła formę i po niedanych Igrzyskach Olimpijskich nie może odnaleźć choćby zalążka dyspozycji, którą czarowała na kortach w pierwszej połowie sezonu.

Krakowianka za udział w New Haven Open at Yale zainkasowała 60 punktów w rankingu WTA oraz niespełna 9 tysięcy dolarów.

Nierozstrzygnięta pozostaje kontuzja barku naszej zawodniczki. Trudno o precyzyjne informacji na temat urazu, a ten może okazać się sporą przeszkodą w przygotowaniach do zbliżającego się US Open, przygotowaniach które i tak wypadają wyjątkowo przeciętnie.

Olga Goworcowa (Białoruś) – Agnieszka Radwańska (Polska, 1) 6:0, 2:1 krecz