Next Gen ATP Finals. Alcaraz wywiązał się z roli, Musetti rozczarował

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Carlos Alcaraz pokonując 4:3(6), 4:2, 4:0 Holgera Vitusa Nodskova Runę wywiązał się z roli faworyta . Zawód kibicom gospodarzy sprawił z kolei Lorenzo Musetti. Reprezentant Włoch w czterech setach uległ Sebastianowi Baezowi.

Oba kończące sezon turnieje w rywalizacji mężczyzn odbywają się w tym roku we Włoszech. Zarówno w Mediolanie jak i w Turynie, gdzie odbędzie się ATP Finals, gospodarze mają swoich reprezentantów. W rywalizacji ATP Next Gen Finals bierze udział Lorenzo Musetti. Piąty tenisista Włoch w meczu pierwszej kolejki spotkań dość niespodziewanie uległ Sebastianowi Baezowi. Niezwykle zacięty był pierwszy pojedynek dnia w grupie B. Zmierzyli się w nim Sebastian Korda i Hugo Gaston. Francuz prowadził już 2:0 w setach. Amerykanin najpierw jednak doprowadził do wyrównania w setach, między innymi broniąc piłki meczowej w czwartej odsłonie, a następnie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Jako pierwsi do rywalizacji we wtorek stanęli tenisiści z grupy A. Większych problemów z wygraniem swego pojedynku nie miał najwyżej rozstawiony tenisista. Carlos Alcaraz tylko w pierwszym secie miał kłopoty i dopiero w tie-breaku wygrał partię otwarcia. W dwóch kolejnych odsłonach panował już na korcie i oddając rywalowi jedynie dwa gemy zakończył pojedynek. Nim do rywalizacji przystąpili Hiszpan i Duńczyk na korcie pojawili się Brandon Nakashima i Juan Manuel Cerundolo. Górą z tego pojedynku wyszedł reprezentant Stanów Zjednoczonych.

Po pierwszym dniu rywalizacji liderem grupy A jest Carlos Alcaraz, który wyprzedza Brendona Nakashimę i Juana Manuela Cerundolo, a tabelę zamyka Holger Vitus Nodskov Rune. Niespodziewanym liderem grupy B z kolei jest Sebastian Baez, który wyprzedza Sebastiana Kordę, Hugo Gastona i Lorenzo Mussetiego.

Grupa A

Brandon Nakashima (USA) – Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 4:1, 3:4(3), 4:1, 4:0

Carlos Alcaraz (Hiszpania) – Holger Vitus Nodskov Runa (Dania) 4:3(6), 4:2, 4:0