Next Gen ATP Finals. De Minaur faworytem, trudne losowanie Sinnera

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Choć pierwsze mecze Next Gen ATP Finals dopiero we wtorek, utalentowani tenisiści poznali już grupowych rywali. W grupie A zdecydowanym faworytem wydaje się Alex De Minaur, finalista poprzedniej edycji mediolańskiej imprezy. W grupie B znalazł się natomiast Jannik Sinner, w którego mocno wierzą Włosi. 

Przed nami trzecia edycja Next Gen ATP Finals. W tym roku w zawodach mogą wziąć udział tenisiści urodzeni w 1998 roku i młodsi. Zabraknie jednak Stefanosa Tsitsipasa, Felixa Augera-Alliasime’a i Denisa Shapovalova, którzy na pewno byliby mocnymi kandydatami do zwycięstwa w całym turnieju. Przypomnijmy, że przed rokiem triumfował właśnie Tsitsipas, natomiast pierwszą edycję imprezy wygrał Hyeon Chung.

Pod nieobecność wyżej wymienionych zawodników, faworytem będzie Alex De Minaur. Australijczyk przed rokiem dotarł do finału, a w tym sezonie potwierdził, że jest jednym z najlepszych zawodników młodego pokolenia, wygrywając trzy imprezy ATP. Jego grupowymi rywalami będą Norweg Casper Ruud, Serb Miomir Kecmanović i Hiszpan Alejandro Davidovich Fokina.

Drugą grupę utworzyli natomiast Amerykanin Frances Tiafoe, Francuz Ugo Humbert, Szwed Mikel Ymer i Włoch Jannik Sinner. Miejscowi kibice na pewno liczą na najmłodszego w stawce Sinnera, który może poprawić dotychczasowe osiągnięcia reprezentantów gospodarzy. Gianluigi Quinzi i Liam Caruana w dwóch pierwszych edycjach nie zdołali odnieść ani jednego zwycięstwa.