Next Gen ATP Finals. Półfinaliści w komplecie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Carlos Alcaraz i Sebastian Korda zakończyli fazę grupową Next Gen ATP Finals z kompletem zwycięstw. Po tym jak awans do półfinału Hiszpan zapewnił sobie w środę, dzień później dołączył do niego Amerykanin. Grono półfinalistów uzupełnili Brendon Nakashima i Sebastian Baez.

Po dwóch dniach rywalizacji podczas imprezy rozgrywanej w Mediolanie poznaliśmy jednego zawodnika, który wystąpi w piątkowych półfinałach. Pozostałych trzech tenisistów wyłoniono po pojedynkach ostatniej kolejki.

Losy drugiego półfinalisty zgrupy A rozstrzygnął pojedynek dwóch zainteresowanych – Brendona Nakashimy i Holgera Vitusa Nodskova Rune. Amerykanin co prawda przegrał pierwszą odsłonę meczu przeciwko Duńczykowi. Jednak trzy kolejne sety zapisał na swoje konto i mógł się cieszyć z awansu do 1/2 finału. – Półfinał to wspaniałe osiągnięcie. Od samego początku to był naprawdę trudny mecz. Jednak starałem się być skoncentrowany i wykorzystywać swoje atuty – skomentował wydarzenia na korcie tenisista zza Oceanu.

Nim doszło do pojedynku między Amerykaninem i Duńczykiem ostatni mecz fazy grupowej stoczyli Carlos Alcaraz i Juan Manuel Cerundolo. Hiszpan, mimo że miał już zapewniony awans do dalszych gier, pokonał Argentyńczyka.

W grupie B przed czwartkowymi spotkaniami sytuacja była otwarta. Żaden z tenisistów nie był jeszcze pewien pozostania w turnieju. Nawet Sebastian Korda, który w poprzednie dni pokonał Sebastiana Baeza i Hugo Gastona. W czwartek Amerykanin postawił kropkę na i nie tracąc nawet seta w pojedynku z faworytem gospodarzy – Lorenzo Musettim. Tym samym Włoch stracił szansę na pozostanie w grze o końcowy triumf w imprezie. W obliczu takiego obrotu spraw, miejsce w 1/2 finału przypadło Sebastianowi Baezowi, który bez straty seta uporał się z Hugo Gastonem.

Trzecia kolejka spotkań

Grupa A

Carlos Alcaraz (Hiszpania) – Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 4:0, 4:1, 2:4, 4:3(3)

Brandon Nakashima (USA) – Holger Vitus Nodskov Rune (Dania) 3:4(3), 4:1, 4:1, 4:3(1)