Next Gen ATP Finals. Półfinaliści w komplecie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Alex de Minaur, Frances Tiafoe i Miomir Kecmanović uzupełnili stawkę półfinalistów Next Gen ATP Finals. Wcześniej awans do najlepszej czwórki zapewnił sobie Jannik Sinner.

Reprezentant gospodarzy do nieoficjalnych mistrzostw świata tenisistów, którzy nie ukończyli 21 lat, dostał się dzięki ,,dzikiej karcie”. Awans z grupy zapewnił sobie jednak jako pierwszy. Już w środę najmłodszy zawodnik w top 100 rankingu ATP był pewny udziału w piątkowych półfinałach. W czwartek dołączyli do niego kolejni zawodnicy.

Pierwszym z nich jest Alex de Minaur. Australijczyk w mediolańskim turnieju jest rozstawiony z numerem jeden. Jednak dwie wygrane mecze nie dały mu jeszcze awansu i by znaleźć się w półfinale musiał pokonać Caspera Ruuda. Zajęło mu to 64 minut, a rywal wygrał tylko trzy gemy.

– Mój plan był taki, aby grać na własnych warunkach, być agresywnym i prezentować urozmaicony tenis. Chciałem też wykorzystywać okazję do ataków przy siatce. To wszystko zadziałało – podsumował wydarzenia na korcie tenisista z antypodów.

W pierwszym meczu sesji wieczornej o poprawę ubiegłorocznego wyniku walczył Frances Tiafoe. Amerykanin przed rokiem występ w imprezie zakończył po fazie grupowej. Teraz, po przegranej w pierwszej kolejce z Jannikiem Sinnerem, wygrał dwa kolejne mecze i w piątek powalczy o finał.

– Jestem podekscytowany. Druga połowa sezonu była dla mnie trudna, więc potrzebowałem takiego sukcesu – nie krył radości z wygranej niespełna 22-letni tenisista.

Jedynym czwartkowym meczem, w którym obaj zawodnicy mieli szansę na awans do dalszych gier, był pojedynek Miomira Kecmanovicia z Alejandro Davidovichem. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Serb i to on pozostał w grze o triumf w Next Gen ATP Finals 2019.

Trzecia kolejka fazy grupowej

Grupa A

Alex de Minaur (Australia, 1) – Casper Ruud (Norwegia, 4) 4:1, 4:0, 4:2

Miomir Kecmanovic (Serbia, 5) – Alejandro Davidovich (Hiszpania, 7) 4:1, 4:1, 4:3(6)