Next Gen ATP Finals. Ruud wygrał najdłuższy mecz w historii turnieju

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Casper Ruud i Alejandro Davidovich Fokina rozegrali w środowe popołudnie najdłuższy pojedynek w trzyletniej historii Next Gen ATP Finals. Wygrane przez Norwega spotkanie trwało aż 2 godziny i 16 minut. W kolejnym meczu Alex De Minaur potrzebował znacznie mniej czasu, by rozprawić się z Miomirem Kecmanoviciem. 

Ruud i Davidovich Fokina stworzyli widowisko, które na długo pozostanie w pamięci włoskich kibiców. W pięciu zaciętych setach rozegrali wiele efektownych wymian, którym towarzyszyły liczne zwroty akcji. Najważniejsze jednak, że spotkanie udało się dograć do końca, co na początku trzeciej partii wcale nie było oczywiste. W trakcie jednej z wymian Davidovich Fokina upadł na kort po tym, jak nienaturalnie wykręciło mu się kolano. Na szczęście skończyło się na strachu, choć na pewno lekarz jeszcze dokładnie mu się przyjrzy przed kolejnym pojedynkiem.

W lepszym humorze spotkanie kończył jednak Norweg, który odbudował się po wczorajsze porażce z Miomirem Kecmanoviciem. Zwycięstwo 3:4(2), 4:3(2), 4:2, 3:4(2), 4:1 przedłużyło jego nadzieje na awans do półfinału. W ostatniej kolejce fazy grupowej zmierzy się jednak z Alexem De Minaurem, który jako jedyny w grupie A ma komplet zwycięstw po dwóch kolejkach. W środę Australijczyk pokonał 4:1, 4:3(4), 1:4, 4:0 Miomira Kecmanovicia z Serbii. Przypomnijmy, że już w poprzedniej edycji De Minaur odegrał pierwszoplanową rolę, dochodząc  aż do finału.

Na sesję wieczorną zaplanowano spotkania zawodników z grupy B. O 19.30 na kort wyjdą Frances Tiafoe i Ugo Humbert, a po nich zagrają Mikael Ymer i Jannik Sinner.


Wyniki

Druga kolejka fazy grupowej:

Casper Ruud (Norwegia, 4) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 7) 3:4(2), 4:3(2), 4:2, 3:4(2), 4:1
Alex De Minaur (Australia, 1) – Mimoir Kecmanović (Serbia, 5) 4:1, 4:3(4), 1:4, 4:0