Next Gen ATP Finals. Sinner powalczy o pierwszy tytuł dla swojego kraju

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Jannik Sinner pokonał 2:4, 4:1, 4:2, 4:2 Miomira Kecmanovicia i wystąpi w sobotnim finale Next Gen ATP Finals. Rywalem Włocha będzie niepokonany dotychczas Alex de Minaur.

Reprezentant gospodarzy wygrywając dwa mecze w grupie, jako pierwszy zapewnił sobie awans do piątkowych półfinałów. W ostatnim meczu fazy grupowej co prawda Sinner doznał porażki, jednak w piątek zdołał powrócić na właściwe tory. 18-letni tenisista niesiony dopingiem kibiców co prawda pierwszą partię spotkania z Miomirem Kecmanovicem, ale w trzech kolejnych odsłonach oddał rywalowi tylko pięć gemów i w sobotę powalczy o tytuł.

– To niewiarygodne. Jestem bardzo szczęśliwy. Nigdy nie przeżywałem takich emocji. Początek meczu był dla mnie zły, a on grał bardzo dobrze i agresywnie. Myślę, że wykonałem świetną robotę – podsumował piątkowy półfinał pierwszy włoski finalista Next Gen ATP Finals.

Jego finałowym rywalem będzie Alex de Minaur. Obaj tenisiści spotkają się po raz pierwszy. – On rozgrywa niesamowity sezon. W tym roku wygrał trzy turnieje ATP Tour. Postaram się jednak zaprezentować najlepiej, jak to możliwe – odpowiedział Sinner na pytanie o swoje szanse w sobotnim meczu o tytuł.


Wyniki

Półfinał singla:

Jannik Sinner (Włochy, WC, 8) – Miomir Kecmanović (Serbia, 5) 2:4, 4:2, 4:1, 4:1