Next Gen ATP Finals. Sinner z awansem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Jannik Sinner pokonał Mikaela Ymera 4:0, 4:2, 4:1 i jako pierwszy zapewnił sobie awans do półfinału Next Gen ATP Finals.

Środa była w mediolańskiej Fiera Milano dniem rekordowych pojedynków. W najdłuższym meczu w historii turnieju Casper Ruud pokonał Alejandro Davidovicha. Z kolei w sesji wieczornej zgromadzeni kibice byli świadkami najkrótszego meczu. Trzy gemy Mikaelowi Ymerowi oddał reprezentant gospodarzy Jannik Sinner. Mecz, w którym Włoch zapewnił sobie awans do półfinału, trwał 56 minut.

Dziś na korcie czułem się doskonale. Doskonale rozpocząłem spotkanie, w czym pomógł mi serwis. Starałem się grać agresywnie, wchodzić na piłkę i to przyniosło efekt w postacie szybkiej wygranej, co mnie cieszy – podsumował środowe wydarzenia na korcie najmłodszy zawodnik notowany w top 100 rankingu ATP.

W meczu walczących o pozostanie w grze o końcowy triumf w imprezie Frances Tiafoe pokonał 4:2, 4:3(5), 3:4(4), 4:1 Ugo Humberta. Amerykanin to ubiegłoroczny uczestnik Next Gen ATP Finals. Jednak przed dwunastoma miesiącami udział zakończył na fazie grupowej. W tym roku planuje osiągnąć więcej. Tym bardziej nie dziwi jego radość po ostatnim punkcie spotkania drugiej kolejki.


Wyniki

Druga kolejka fazy grupowej:

Grupa B

Frances Tiafoe (USA, 2) – Ugo Humbert (Francja, 3) 4:2, 4:3(5), 3:4(4), 4:1

Jannik Sinner (Włochy, 8, WC) – Mikael Ymer (Szwecja, 6) 4:0, 4:2, 4:1