Next Gen ATP Finals. Wygrał tylko de Minaur

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Jedynym wyżej rozstawionym tenisistą, jaki wygrał mecz, był we wtorek Alex de Minaur. W pozostałych spotkaniach pierwszej kolejki Next Gen ATP Finals górą byli zawodnicy niżej notowani.

Pierwotnie pierwszym rozstawionym włoskiego turnieju miał być Stefanos Tsitsipas. Grek zakwalifikował się jednak do startujących w niedzielę ATP Finals. W związku z tym zrezygnował ze startu w Mediolanie. Pod nieobecność ubiegłorocznego mistrza najwyżej rozstawionym tenisistą w tegorocznej edycji jest finalista Next Gen ATP Finals 2018. W pierwszym meczu obecnych rozgrywek de Minaur pokonał w czterech setach Alejandro Davidovicha Fokinę.

– Po tym, jak przegrałem seta, musiałem iść do przodu i przypomnieć sobie, co robiłem dobrze. W trzeciej partii, gdy go przełamałem, poczułem się komfortowo. W tym roku jest trochę inaczej. Nie tylko są inne warunki i okoliczności, ale także ja zmieniłem się jako człowiek. Dojrzałem na korcie i poza nim – podsumował wtorkowe spotkanie De Minaur.

W innym meczu grupy A Miomir Kecmanovic pokonał w trzech setach Caspera Ruda. Taki wynik pozwolił Serbowi na objęcie prowadzenia po pierwszej rundzie spotkań.

W grupie B spotkania pierwszej kolejki zakończyły się zwycięstwami zawodników niżej notowanych. W pierwszym meczu sesji wieczornej reprezentant gospodarzy Jannik Sinner pokonał rozstawionego z „dwójką” Francesa Tiafoe. – Myślę, że obaj w podobny sposób podchodzimy do gry, dlatego musiałem być twardy pod względem mentalnym. I uważam, że taki byłem. Jestem też bardzo zadowolony, że na trybunach widziałem tak wielu włoskich kibiców – podsumował wtorkowe wydarzenia na korcie tenisista, który do rywalizacji przystąpił dzięki przysługującej gospodarzom dzikiej karcie.

Wiceliderem grupy B po pierwszym dniu rywalizacji jest Mikael Ymer. Szwed pokonał turniejową „trójkę” Ugo Humberta również w czterech setach. – To była świetna zabawa. Przed meczem byłem zdenerwowany, jednak od samego początku gry czułem się dobrze – podsumował zmagania na kocie szwedzki tenisista.

Grupa A:

Alex de Minaur (Australia, 1) – Alejandro Davidovich (Hiszpania, 7) 4:2, 3:4(5), 4:1, 4:1

Miomir Kecmanovic (Serbia, 5) – Casper Ruud (Norwegia, 4) 4:3(5), 4:3(5), 4:2