Next Gen. Bezkonkurencyjny Nakashima!

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: , foto:

Amerykanin Brandon Nakashima został mistrzem turnieju ATP Next Gen Finals. W finale w Mediolanie bez straty seta pokonał Czecha Jirziego Leheczkę. Podobnie zresztą, jak w fazie grupowej.

Nakashima mierzył się już raz z Leheczką i miało to miejsce we wtorek. W fazie grupowej rozgrywanego we Włoszech turnieju pokonał Czecha w trzech setach, przy czym tylko jeden zakończył się tiebreakiem. Przed finałem nie był jednak wcale jednoznacznym faworytem. W końcu jego rywal również w innych spotkaniach pokazał się z bardzo dobrej strony.

Mecz ten był bardziej wyrównany od tego sprzed paru dni, ale znów w najważniejszych momentach górą był Amerykanin. Nakashima co prawda zaczął od utraty własnego podania, ale w ostatniej chwili doprowadził do wyrównania i w tiebreaku okazał się lepszy od rywala. Leheczka dwie piłki setowe obronił, ale ostatecznie przegrał 5:7.

W drugim secie obyło się bez przełamań. Kwestia zwycięstwa cały czas wisiała na włosku. Żaden z zawodników nie miał wyraźnej przewagi i znów decydował tiebreak. Leheczka miał w nim wyśmienitą okazję do wyrównania. Czech prowadził już 6:4. Nie potrafił jednak utrzymać prowadzenia. Przegrał cztery piłki z rzędu i to Nakashima był o krok od triumfu.

Takie rozstrzygnięcie podcięło skrzydła zawodnikowi z Europy. W trzeciej partii brakowało mu już nieco wiary w to, że może odwrócić losy spotkania. W efekcie tym razem obyło się bez tiebreaka. Nakashima zakończył mecz, a zarazem cały turniej, przełamując na 4:2. Czy jego zwycięstwo to kolejny zwiastun tego, że amerykański tenis mężczyzn odradza się po latach posuchy? Pokażą kolejne miesiące i lata.


Wyniki

Finał

Brandon Nakashima (Stany Zjednoczone, 4) – Jirzi Leheczka (Czechy, 5) 4:3(5), 4:3(6), 4:2