Next Gen Finals. Pierwszy dzień za nami

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Wystartował prestiżowy turniej Next Gen Finals. W pierwszym dniu zawodów zwycięstwa odnieśli Arthur Fils, Flavio Cobolli, Luca van Assche i Hamad Medjedović.

Dwa z czterech rozegranych spotkań zakończyły się w pięciu setach. Na pełnym dystansie Arhur Fils pokonał Lucę Nardiego. Pięć setów rozegrali również Alex Michelsen i Hamad Medjedović. Serb prowadził już 2-0 w setach, lecz dzielny Amerykanin doprowadził do wyrównania, lecz na więcej nie było go już stać.

Ważne zwycięstwo pierwszego dnia turnieju w Dżuddzie odniósł także Flavio Cobolli. Włoch pokonał Szwajcara Dominica Strickera 4:2, 3:4(7), 4:1, 4:2. W czterech partiach wygrał mecz również Luca van Assche. Zajmujący 70. miejsce w rankingu ATP Francuz ograł reprezentanta Jordanii, Abedallaha Shelbayha 4:3(5), 3:4(5), 4:1, 4:1.

I kolejka fazy grupowej:

Grupa A

Flavio Cobolli (Włochy) – Dominic Stricker (Szwajcaria) 4:2, 3:4(7), 4:1, 4:2

Arthur Fils (Francja) – Luca Nardi (Włochy) 2:4, 4:3(6), 4:2, 1:4, 4:2

Grupa B

Luca van Assche (Francja) – Abedallah Shelbayh (Jordania) 4:3(5), 3:4(5), 4:1, 4:1

Hamad Medjedović (Serbia) – Alex Michelsen (USA) 4:2, 4:3(3), 3:4(3), 3:4(5), 4:3(3)