Nick Kyrgios robi wszystko, żeby zdążyć na Australian Open

/ Kacper Roguski , źródło: tennishead.net, foto: AFP

Nick Kyrgios mówi, że robi wszystko co w jego mocy, żeby zdążyć na wielkoszlemowy Australian Open rozgrywany tradycyjnie w styczniu. Wciąż jednak nie jest pewne czy da radę.

Australijczyk miał ogromne problemy zdrowotne w 2023 roku. Przez cały sezon zagrał tylko jeden mecz – przegrane starcie z Yibang Wu w Stuttgarcie. Kyrgios zmagał się z kontuzjami kolana i nadgarstka. Było to o tyle nieprzyjemne, że sezon 2022 był w karierze Australijczyka wyjątkowy. Awans do finału Wimbledonu w grze pojedynczej, a także deblowe zwycięstwo w Australian Open pokazały, że tenisista z Canberry jest w stanie wykorzystać brzmiący w nim potencjał.

Australijczyk planuje powrócić do gry jak najszybciej, ale nie jest pewne czy zdąży na swój domowy turniej wielkoszlemowy. Kyrgios będzie wiedzieć więcej po zdjęciu stabilizatora z jego nadgarstka. Po ostatnim roku, który był dla mnie znakomity, jestem bardzo zmotywowany do powrotu. Robię wszystko, żeby wrócić do gry. Oczywiście kontuzje takie są, że pozostaje mi tylko rehabilitacja, praca na siłowni – powiedział Kyrgios dla Tennis Channel jako ekspert podczas ATP Finals w Turynie.

Jednym z tenisistów na których szczególną uwagę podczas Finałów we Włoszech zwraca Australijczyk jest Alexander Zverev. Niemiec był w podobnej sytuacji co Kyrgios przed rokiem, gdy zmagał się z kontuzją kostki. Powrót tenisisty z Hamburga do wysokiej formy jest dla Australijczyka motywacją. – Zverev bardzo ciężko pracuje, ma reputacje niezwykle pracowitego tenisisty. Zrobił wszystko co trzeba było wykonać w trakcie powrotu z tak trudnej kontuzji. Z pewnością jest moją inspiracją.

Przez ostatni tydzień Nick Kyrgios spełnia się w roli eksperta Tennis Channel. Australijczyk w trakcie turnieju ATP Finals ma okazje wypowiadać się o tenisistach przeciwko którym rywalizował. Z grona finalistów tenisista z Canberry nie grał tylko z Carlosem Alcarazem i Holgerem Rune. Ponadto Kyrgios był uczestnikiem deblowych zmagań w ATP Finals w 2022 roku. Podczas transmisji mówił – Kocham oglądać tenisa. Trochę się czuje jakbym uczył się tej gry. Przeciwko tym zawodnikom wielokrotnie rywalizowałem, wiem co będą chcieli robić pod presją. Wiem jak ich pokonać i jakie są ich mocne strony. Cały rok pracuje się na to, żeby trafić do Finałów i przez to towarzyszy tutaj większa presja z powodu chęci zakończenia sezonu w dobrym stylu. Wszyscy ci tenisiści mają doskonałe sezony i oczywistym jest, że będą chcieli zakończyć rok z przytupem.