Nick Kyrgios: Roger Federer jest najlepszym tenisistą wszech czasów

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / tennisworldusa.org, foto: AFP

Dyskusja na temat najwybitniejszego tenisisty wszech czasów trwa. Fani tenisa prowadzą liczne analizy, a czasem do tego grona dołączają się również zawodnicy. Nick Kyrgios uważa, że miano najlepszego w historii należy do Rogera Federera. 

Nick Kyrgios często wywołuje skrajne emocje. Australijczykowi nie można odmówić ogromnego talentu, ale mimo to o 25-latku mówi się często z powodu kontrowersji z nim związanych. Zawodnik z Canberry lubi także wypowiadać się na różne tematy. Ostatnio zabrał głos odnośnie wyboru najlepszego tenisisty w historii.

Australijczyk nie ma wątpliwości, kto najbardziej zasługuje na takie wyróżnienie. – Moim zdaniem Roger jest najlepszy w historii. Z jego umiejętnościami i sposobem gry, myślę, że jest unikalny. Właściwie uważam, że talenty Nadala i Dżokovicia nie są nawet blisko Rogera – powiedział.

Kyrgios docenia jednak także Serba oraz Andy’ego Murraya. – Nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek widzieli kogoś tak dominującego w swoim okresie jak Novak, jak na przykład jego passa 60 zwycięstw, to coś naprawdę szalonego. Właściwie myślę, że rywaliazacja z Andym była dla mnie trudniejsza niż z Novakiem. To znaczy grałem z Novakiem tylko dwa razy. Z Andym mierzyłem się sześć razy i mam bilans 1-5 – opowiadał.

Australijczyk przyznał, że lubi grać przeciwko Rafaelowi Nadalowi. – Myślę, że radzę sobie całkiem nieźle z Nadalem. Potrafię mocno serwować i zagrać w odpowiednim stylu, aby odnieść sukces przeciwko niemu.

Kyrgios również komplementował Hiszpana. – Nigdy nie zobaczysz nikogo tak dominującego na jednej nawierzchni. Nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek zobaczyli takie niesamowite osiągnięcie na mączce, jest najlepszym tenisistą wszech czasów na mączce. Zabawne jest to, że myślę, iż Roger jest najwspanialszym tenisistą wszech czasów, ale nie największym w tej epoce, ponieważ jego bilans bezpośrednich starć z Rafą nie jest świetny – uważa 25-latek.