Nicola Kuhn po zasłabnięciu: Nie każdy jest jak Rafa Nadal

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne / Marca, foto: AFP

Najbardziej dramatyczną sytuacją trwającego Miami Open było jak dotąd zasłabnięcie Nicoli Kuhna. Hiszpan w trzecim secie meczu z Mischą Zverevem upadł nagle na kort i doznał konwulsji. Hiszpańskiej “Marce” udzielił wywiadu na temat tego wydarzenia.

W pierwszej rundzie Miami Open w starciu pomiędzy Nicolą Kuhnem i Mischą Zverevem doszło do niebezpiecznej sytuacji. Przy break-poincie na 2-2 dla Niemca, reprezentant Hiszpanii nagle upadł na kort. Młody tenisista nie wytrzymał trudnych warunków klimatycznych panujących na Florydzie, czyli wysokich temperatur i dużej wilgotności, w wyniku czego zasłabł i doznał bolesnych konwulsji.

Na temat tej sytuacji Kuhn wypowiedział się w wywiadzie dla “Marci”: Nie chcę patrzeć na tę sytuację, bo był to naprawdę przerażający moment. Jako zawodnik z czołówki musisz przez to przejść. Wiele ludzi mówi o nawodnieniu, produktach energetycznych, ale jeśli to byłoby tak łatwe, każdy by to robił. Jeśli coś dzieje się nie tak jak powinno, to dlatego, że byłem niewystarczająco przygotowany. Nie każdy jest Rafą Nadalem, który wygrywa French Open raz za razem.

Dodał również: Jedyne co pamiętam, to że zagrałem trzeciego gema w decydującej partii nie czując niczego. Mając biało przed oczami gdy zemdlałem, chciałem tylko, by jak najszybciej znieśli mnie z kortu, gdyż nie mogłem już z tym dłużej walczyć, nie mogłem znieść bólu.

Wciąż czuję ból. Powiedziano mi, że w ciągu kilku dni powinien zniknąć. Odpocznę nieco i wrócę silniejszy. Jestem dobrze przygotowany fizycznie, ale w Miami jest bardzo wilgotno, a gdy doda się do tego presję tłumów na trybunach… Ma to bardzo duży wpływ. W domu przeanalizuję co dokładnie się stało, przejdę parę testów, a mój zespół zadba o to, bym powrócił na szczyt. Wyniki na pewno przyjdą – zapowiedział 19-letni Hiszpan.