Nicolas Alvarez pokonał w finale Daniela Michalskiego

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Peruwiańczyk Nicolas Alvarez został triumfatorem zawodów ITF (pula nagród: 25 tys. dolarów) w Bydgoszczy. Rozstawiony z numerem dwa zawodnik pokonał w finale 7:5, 6:3 Daniela Michalskiego. 

Dla naszego reprezentanta był to drugi finał zawodowego turnieju w grze pojedynczej. Na zwycięstwo wciąż będzie musiał jednak poczekać. W spotkaniu z wyżej notowanym i bardziej doświadczonym Alvarezem nie był faworytem. Mimo to w pierwszym secie nawiązał wyrównaną walką i nieznacznie przegrał 5:7. Druga partia miała mniej wyrównany przebieg. 23-letni Peruwiańczyk szybko zdobył przewagę przełamania i utrzymał ją do samego końca. Po równo dwóch godzinach gry mógł cieszyć się z jednego z cenniejszych zwycięstw w karierze. Wcześniej wygrał dwa zawodowe turnieje w grze pojedynczej.

Michalski za awans do finału otrzyma dwanaście punktów do rankingu ATP. To pozwoli mu na spory awans, najprawdopodobniej na początek siódmej setki. Sześć punktów otrzyma natomiast Jan Zieliński, który również pokazał się w Bydgoszczy z dobrej strony, docierając do półfinału.

Turniej M25+H Bydgoszcz wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.


Wyniki

Finał singla:

Nicolas Alvarez (Peru, 2) – Daniel Michalski (Polska) 7:5, 6:3