Nie tylko Chwalińska walczy o tytuł. W deblu doskonale spisują się Falkowska i Kubka

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Turniej w Warszawie wchodzi w decydujące fazę, a o trofea wciąż walczą aż trzy reprezentantki Polski. Najwięcej uwagi poświęca się Chwalińskiej, która w piątkowe popołudnie odniosła już trzynaste zwycięstwo z rzędu. Warto docenić też jednak deblowy sukces Weroniki Falkowskiej i Martyny Kubki.

Pewne już jest, że w weekend przynajmniej jedna z Polek będzie cieszyć się z turniejowego zwycięstwa w trzeciej edycji Warsaw Sports Group Open. W finale debla zagrają bowiem Martyna Kubka i Weronika Falkowska oraz niezmordowana Maja Chwalińska w parze z Norweżką Ulrikke Eikeri. Co ciekawe, Kubka i Chwalińska zmierzyły się ze sobą również w finale zeszłorocznej edycji stołecznej imprezy. Obie występowały jednak wtedy z innymi partnerkami.

Faworytkami finału będą Chwalińska i Eikeri, które jak na razie nie straciły jeszcze seta. W półfinale pokonały 6:4, 7:5 Anastasię Detiuc i Johannę Markovą z Czech. Nie byłby to ich pierwszy wspólny triumf. W kwietniu okazały się najlepsze w zawodach ITF w Sunderlandzie. Mimo to, przewaga zgrania powinna być po stronie Falkowskiej i Kubki. Aktualne mistrzynie Polski w grze podwójnej znają się od wielu lat, choć nie zawsze tworzyły parę deblową.

W turnieju gry pojedynczej pierwszoplanową postacią jest Maja Chwalińska. Zawodniczka z Dąbrowy Górniczej wpadła przed dwoma tygodniami w zwycięski trans i obecnie cieszy się serią 13. wygranych spotkań. W ćwierćfinale wyeliminowała teoretycznie najgroźniejszą przeciwniczkę – rozstawioną z numerem dwa Jekaterinę Gorgodze. Po Gruzince nie będą raczej płakać kibice ani sędziowie. Jej kłótliwy charakter dawał się mocno we znaki.

Półfinałową przeciwniczką Chwalińskiej będzie Wiktoria Kan, natomiast drugą parę półfinałową utworzyły Anastazja Komardina i Yue Yuan. Tylko ostatnia z wymienionych mogła liczyć w warszawskiej imprezie na rozstawienie.


Wyniki

Mecze z udziałem Polek:

Ćwierćfinał singla:
Maja Chwalińska (Polska) – Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 2) 5:7, 6:3, 6:3

Półfinały debla:
W. Falkowska, M. Kubka (Polska) – L. Bronzetti, C. Rosatello (Włochy) 6:3, 6:4
M. Chwalińska, U. Eikeri (Polska, Norwegia, 3) – A. Detiuc, J. Markova (Czechy) 6:4, 7:5