Niebawem ukaże się polskie wydanie biografii Rogera Federera

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Wydawnictwo SQN, foto: AFP

Już 29 lipca nakładem wydawnictwa SQN ukaże się biografia Rogera Federera autorstwa Rene Stauffera. Książka, która w oryginale ukazała się w ubiegłym roku, jest już drugą tego autora poświęconą szwajcarskiemu mistrzowi.

Polskie wydanie książki Roger Federer. Biografia jeszcze w tym miesiącu trafi do księgarni. Autorem wydawnictwa jest uznany i bliski tenisiście z Bazylei szwajcarski dziennikarz Rene Stauffer. Nie jest to jego pierwsza książka poświęcona 20-krotnemu mistrzowi wielkoszlemowemu. Już w 2007 roku ukazało się wydawnictwo Roger Federer Story: Quest For Perfection (pol. Historia Rogera Federera: Na drodze do perfekcji). Wówczas jednak nie doczekaliśmy się polskiego tłumaczenia.

Z zapowiedzi wydawnictwa wynika, że nowa biografia pokazuje często Federera z mniej znanej strony oraz że „wyłania się [z niej] obraz człowieka wrażliwego i życzliwego, wręcz chorobliwie strzegącego prywatności, którego do łez potrafi wzruszyć prosty, ludzki gest”. Czytelnicy z lektury dowiedzieć się mają również co ukształtowało wielkiego mistrza i skąd znajduje motywacje do dalszej gry.

Redaktor naczelny magazynu „Tenisklub” Adam Romer tak zapowiada tę książkę: Rene Stauffer i Roger Federer to szczególna para. Z jednej strony dziennikarz, który przed laty porzucił hokej, by poświęcić się relacjom z turniejów tenisowych, i to w kraju, który nie miał za grosz tradycji w tej dyscyplinie. Z drugiej legenda tenisa, która zaczynała przygodę na korcie jak każdy z nas – od zabawy z rodzicami. Ich losy splotły się w ostatnich dwóch dekadach nierozerwalnie. Do tego stopnia, że Rene pisze już drugą książkę o Rogerze, a Rogerowi trudno chyba wskazać inną osobę, która – nie licząc członków rodziny i sztabu szkoleniowego – zrobiła więcej kilometrów jego śladem niż autor książki. Znają się doskonale, co widać na każdej stronie tej książki.

Zapowiada się, że będzie to obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika tenisa w Polsce. Na stronie wydawnictwa można zapisać się na listę mailingową, aby otrzymać informację o przedsprzedaży.