Niedokończona pogoń Rosolskiej

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Olimpia Dudek/Tenisklub

Alicja Rosolska zakończyła już występ w tegorocznym US Open. Polka i Chinka Shaui Peng obroniły meczbole w drugim secie, a w trzecim prowadziły już z przewagą przełamania. Ostatecznie odpadły jednak z turnieju.

Początek spotkania drugiej rundy był zdecydowanie lepszy w wykonaniu Anny Kalinskiej oraz Julii Putincewej. W gemie otwarcia uzyskały one przełamanie, później dołożyły jeszcze jedno i w pierwszej partii wygrały 6:2. Wszystko wskazywało zresztą na to, że Rosjanka z Kazaszką wygrają spotkanie bardzo szybko – w drugiej odsłonie także szybko zdobyły dwa breaki i prowadziły 5:1.

Wówczas rozpoczęła się jednak znakomita pogoń Rosolskiej i Peng. „Nasza” para przy stanie 5:2 i serwisie rywalek przegrywała już 0-40, ale trzy piłki meczowe nie wystarczyły Kalinskiej oraz Putincewej do zamknięcia spotkania. Chińsko-polski duet wygrał pięć punktów z rzędu, a potem zaczął zapisywać na konto kolejne gemy. Zatrzymał się dopiero na ośmiu – Peng i Rosolska miały już wtedy wygranego seta i prowadzenie 2:0 w decydującej odsłonie.

Niestety, przy stanie 3:1 dla Peng i Rosolskiej wszystko znów się odwróciło. Tym razem to rywalki zaczęły seryjnie wygrywać gemy i w efekcie Kalinska z Putincewą wygrały cały mecz 6:2, 5:7, 6:3. Tym samym w turniejach seniorów na US Open nie mamy już żadnego reprezentanta.

Druga runda debla:
A. Kalinska, J. Putincewa (Rosja, Kazachstan) – S. Peng, A. Rosolska (Chiny, Polska) 6:2, 5:7, 6:3