„Niefortunna” forma Zvereva

/ Dominika Opala , źródło: www.ubitennis.net/ własne, foto: AFP

Alexander Zverev przegrał trzeci pojedynek podczas ATP Cup. Tym razem Niemiec ugrał tylko cztery gemy z Denisem Shapovalovem. Hamburczyk przyznaje, że przed nim wiele pracy po tak słabym występie w Brisbane.

Można by się zastanawiać, co Alexander Zverev robił w czasie sezonu przygotowawczego, gdyż jego pierwsze trzy mecze w nowym roku nie mogą napawać optymizmem fanów Niemca. 22-latek z Hamburga przegrał we wtorek 2:6, 2:6 z Denisem Shapovalovem, a była to jego trzecia porażka z rzędu. Podobnie, jak wcześniej z Alexem de Minaurem i Stefanosem Tsitsipasem, piętą achillesową Zvereva było podanie. Lider niemieckiej drużyny w tych trzech spotkaniach popełnił 31 podwójnych błędów serwisowych, a ponadto notował słabą skuteczność przy pierwszym serwisie.

„Sasza” stara się lekceważyć swoją obecną formę, mówiąc, że to normalne, iż jego dyspozycja jest gorsza na początku sezonu. Jednak rok temu, podczas Pucharu Hopmana, Niemiec wygrał pierwsze trzy pojedynki – Nie gram dobrze, więc jest dużo rzeczy do poprawy, ale to początek sezonu – zapewnił hamburczyk na konferencji prasowej. – Zazwyczaj w Pucharze Hopmana też grałem źle, ale myślę, że ATP Cup jest bardziej oparty na rywalizacji. To jest niefortunne. W pierwszym meczu zagrałem dobrze. Serwis był okropny, a później zagrałem źle dwa mecze – dodał.

Sezon pokazowy zamiast przygotowawczego?

Krytycy twierdzą, że słabsza dyspozycja Zvereva jest spowodowana tym, że hamburczyk brał udział w pojedynkach pokazowych z Rogerem Federerem w sezonie przygotowawczym. Najpierw Szwajcar i Niemiec wyruszyli do Ameryki Południowej w listopadzie, a następnie pod koniec grudnia zagrali w Chinach – Miałem pięć dni mniej niż normalnie – mówił lider niemieckiej drużyny o sezonie przygotowawczym. – Nie trenowałem za dużo tenisa. Myślę, że to widać na korcie.

Reprezentacja Niemiec zakończyła już udział w ATP Cup. Na dziewięć meczów wygrali zaledwie trzy i pożegnali się z rywalizacją. Jednak mimo niepowodzeń, siódmemu tenisiście na świecie podoba się nowy turniej w kalendarzu ATP – ATP Cup jest dobry. Oczywiście nie był dla mnie najlepszy, ale to fajne nowe wydarzenie – przyznał triumfator Nitto ATP Finals 2018.

Zverev nie planuje już zagrać w żadnej imprezie przed Australian Open.