Niekończąca się historia. Laura Robson przeszła kolejną operację

/ Dominika Opala , źródło: www.bbc.com /własne, foto: AFP

Laura Robson przeszła trzecią operację biodra w zeszłym tygodniu. Brytyjka przyznała, że nie jest pewna, jak potoczy się jej tenisowa kariera po tym zabiegu. Juniorska mistrzyni Wimbledonu 2008 ostatni raz rywalizowała zawodowo w kwietniu 2019 roku. 

Na początku grudnia 2020 roku Laura Robson trenowała na korcie po raz pierwszy od roku. Była to dobra wiadomość dla fanów Brytyjki, jak i dla samej tenisistki, która szczerze wyznała, że nie sądziła, że wróci na kort po ostatniej operacji. Jednak, że ból biodra nie pozwolił na kontynuowanie treningów, a kolejna operacja okazała się nieunikniona.

Przede wszystkim moim celem jest szczęśliwe, wolne od bólu życie – napisała na Instagramie były brytyjska rakieta numer jeden. – Kierując się radą chirurga i innych lekarzy, decyzja została podjęta w związku z priorytetowym traktowaniem długoterminowego zdrowia mojego biodra – dodała.

Pierwszą operację biodra Robson przeszła w czerwcu 2018 roku, drugą w grudniu 2019 roku, a trzecią w ubiegłym tygodniu. Pod znakiem zapytania stoi obecnie dalsza kariera tenisistki urodzonej w Melbourne. Ponadto musiała się też poddać zabiegowi nadgarstka na początku sezonu 2014.

Naprawdę nie jestem pewna, w jakim miejscu zostawi to moją karierę. Będzie to zależeć od tego, jak wyleczy się biodro w kilku najbliższych miesiącach – przyznała juniorska mistrzyni Wimbledonu 2008.

Robson dwukrotnie dotarła do czwartej rundy w Wielkim Szlemie – podczas US Open 2012 i Wimbledonu 2013. W rankingu najwyżej była na miejscu 27. Jednak po wznowieniu kariery po operacji nadgarstka nie była już w stanie wrócić do Top 100.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Laura Robson (@laurarobson5)