Niepewna przyszłość Carli Suarez Navarro

/ Jakub Karbownik , źródło: własne / Mundo Deportivo / ubitennis.com, foto: AFP

Na początku grudnia ubiegłego roku Carla Suarez Navarro ogłosiła, że nadchodzący rok będzie jej ostatnim w roli zawodowej tenisistki. Obecnie wydarzenia sprawiły, że zakończenie kariery wraz z końcem trwającego sezonu przez niegdyś szóstą rakietę świata wcale nie jest takie oczywiste.

– Sezon 2020 będzie moim ostatnim w tenisowym tourze. Chce się cieszyć tym czasem. Cały czas się pilnie przygotowuje do rywalizacji i chce grać od początku do końca nadchodzącego sezonu. A w tym wszystkim będzie wspierać mnie jak zawsze mój zespół – informowała w grudniu zeszłego roku Carla Suarez Navarro.

Jednak niemal pół roku temu chyba nikt nie spodziewał się, jak będzie wyglądać rok 2020 w tenisie. Od blisko miesiąca wszyscy są na przymusowych urlopach spowodowanych pandemią koronawirusa. Taki obrót sprawy sprawił, że zmianie mogą ulec plany byłej szóstej rakiety światowego tenisa.

– Obecny sezon prawdopodobnie jest moim ostatnim na zawodowych kortach. Nie wiem jednak, czy na 100% tak będzie. Wiele z turniejów, w jakich chciałam wystąpić po raz ostatni i pożegnać się, zostało odwołanych z powodu panującej sytuacji. Zatem nie wykluczam sytuacji, że z rywalizacją ostatecznie pożegnam się w przyszłym roku w Madrycie – poinformowała w wywiadzie dla Mundo Deportivo niemal 32-letnia tenisistka.