Nieskuteczna pogoń Linette

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette była bliska sprawienia niespodzianki i awansu do głównej drabinki turnieju w Cincinnati. Ostatecznie poznanianka przegrała w trzech setach z Jennifer Brady.

Choć obecnie Magda Linette oraz Jennifer Brady są sąsiadkami w rankingu WTA, to Amerykanka była zdecydowaną faworytką – w Toronto doszła bowiem do drugiej rundy, gdzie postraszyła Simonę Halep. Nasza tenisistka dzisiejszy mecz rozpoczęła jednak zdecydowanie lepiej. W trzecim gemie wywalczyła przełamanie, w siódmym dołożyła kolejne, a po chwili zakończyła pierwszą partię, wygrywając 6:2.

W drugiej odsłonie Brady była już skuteczniejsza.  Tym razem to Amerykanka jako pierwsza wywalczyła breaka, ale Linette natychmiast odpowiedziała przełamaniem. W końcówce reprezentantka gospodarzy raz jeszcze wykorzystała słabszy moment Polki i tym razem wystarczyło to do wyrównania stanu meczu.

Na domiar złego poznanianka fatalnie rozpoczęła trzeciego set. Brady wyszła na prowadzenie 3:0, dwukrotnie przełamując naszą tenisistkę. Linette nie zamierzała się jednak poddawać i dogoniła przeciwniczkę, lecz później znów straciła serwis. Wszystko po to, aby raz jeszcze odrobić straty i… znów oddać podanie. Gdy Brady serwowała na mecz, już nie dopuściła do remisu. Polce udało się obronić jednego meczbola, po drugim rywalka zakończyła już mecz, zwyciężając 2:6, 6:3, 6:4.