Niespodzianki nie było – Barty lepsza od Bencic

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Ashleigh Barty udanie rozpoczęła rywalizację w Shenzhen. W drugim meczu Grupy Czerwonej Australijka pokonała Belindę Bencic 5:7, 6:1, 6:2 i zanotowała pierwsze zwycięstwo. Wcześniej Naomi Osaka okazała się lepsza od Petry Kvitowej.

W pierwszym pojedynku w Grupie Czerwonej Naomi Osaka pokonała w trzech setach Petrę Kvitovą. Po Japonce i Czeszce na kort wyszły kolejne zawodniczki z tej grupy – Ashleigh Barty i Belinda Bencic. Było to pierwsze spotkanie pomiędzy Australijką a Szwajcarką.

Początek meczu należał do faworytki, która pewnie wygrała gema przy swoim serwisie, a następnie miała szansę na objęcie prowadzenia 2:0. Jednak Bencic, która w ostatnim momencie zakwalifikowała się do WTA Finals, zdołała wyjść z opresji i nie oddała podania. Dalej gra toczyła się pod dyktando serwujących, a wymiany przebiegały szybko. W końcówce seta ofensywna gra Szwajcarki przyniosła efekt w postaci pierwszego przełamania w meczu i wyszła ona na prowadzenie 6:5. W kolejnym gemie 22-latka z Flawil poszła za ciosem, kończąc partię asem serwisowym.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza, ale tym razem liderka rankingu nie popełniła błędów z partii otwarcia. Australijka dwukrotnie przełamała przeciwniczkę i wyszła na prowadzenie 5:0. Bencic konsekwentnie starała się grać ofensywnie i wywierać presję na rywalce, jednak w jej grę wkradło się więcej pomyłek. Barty z kolei kontrolowała sytuację na korcie i coraz wyraźniej rysowała się jej przewaga. Szwajcarka ugrała jeszcze honorowego gema w drugiej partii, ale na więcej nie było jej stać.

Przed rozpoczęciem trzeciego seta, Bencic poprosiła interwencję medyczną, gdyż miała problemy ze stopą. Po wznowieniu rywalizacji Barty nie zwolniła tempa i już w trzecim gemie odebrała rywalce serwis. Australijka szła za ciosem, z kolei Szwajcarka miała coraz więcej problemów z trafianiem w kort i z poruszaniem się. W efekcie w trzecim secie zdobyła tylko dwa gemy i to mistrzyni Roland Garros 2019 zanotowała pierwsze zwycięstwo w WTA Finals.