Niespodziewana decyzja utytułowanego duetu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworld.com, foto: AFP

Katerina Siniakova i Barbora Krejcikova uległy Gabrieli Dąbrowski i Leylah Fernandez w decydującym spotkaniu sobotniego półfinały BJKC Final w Sewilli i to reprezentacja Kraju Klonowego Liścia awansowała do niedzielnego finału. Po zakończeniu spotkania utytułowany czeski duet ogłosił niespodziewaną informację.

Od początku sezonu 2018 nasi południowi sąsiedzi uzyskali niezwykle skuteczny duet deblowy w rywalizacji pań. W ciągu sześciu lat wspólnych występów Krejcikova i Siniakova wystąpiły wspólnie w 22 finałach z czego wygrały 16. Do tych najcenniejszych bez wątpienia można zaliczyć siedem tytułów mistrzowskich podczas imprez wielkoszlemowych oraz złoty medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku.

Ostatnim wspólnym występem Barbory Krejcikovej i Kateriny Siniakovej okazał się półfinałowy mecz w Billie Jean King Cup Finals przeciwko Kanadzie. Po tym jak reprezentacja naszych południowych sąsiadów przegrała 1:2, pożegnała sie z rywalizacją. Po tym spotkaniu utytułowany duet podzielił się niespodziewaną informacją.

– Podjęłyśmy decyzję o zaprzestaniu wspólnych występów od następnego sezonu. Takie posunięcie może być dobre dla nas. Jednak nie wykluczamy powrotu do wspólnych występów w przyszłości. – poinformowała Barbora Krejcikova.

Informację potwierdziła Siniakova, która przyznała, że to ona wyszła z taką inicjatywą – To była moja inicjatywa, ponieważ chciałabym zrobić postęp, spróbować czegoś innego – poinformowała druga z czeskich tenisistek.

– Sporo dyskutowałyśmy na ten temat i ja respektuje decyzję Kateriny – podsumowała decyzję koleżanki singlowa mistrzyni Roland Garros 2021.