Niespodziewana porażka Majchrzaka

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak niespodziewanie przegrał w 1/8 finału turnieju w Kaohsiung. Rozstawiony na Tajwanie z „1” Polak uległ 6:7, 5:7 Portugalczykowi Frederico Ferreirze Silvie, plasowanemu w trzeciej setce rankingu ATP.

Choć Kamil Majchrzak był faworytem tego spotkania, to od samego początku rywal z Portugalii pokazywał, że jest zdolny do sprawienia niespodzianki. Po kilkunastu minutach Frederico Ferreira Silva prowadził już 3:1. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zdołał doprowadzić do wyrównania, lecz inicjatywy w grze nie przejął. Cały czas to Portugalczyk radził sobie nieco lepiej. Był bliski zdobycia breaka na 5:4, ale wówczas Polak obronił cztery break-pointy. W tie-breaku nasz reprezentant był jednak bezradny. Zdołał wygrać tylko dwa punkty.

Druga partia również była bardzo wyrównana, ale zawodnicy łatwiej niż w pierwszej wygrywali swoje gemy serwisowe. Pierwszy break-point miał miejsce dopiero w 11. gemie meczu. Dwie okazje do wyjścia na 6:5 miał Majchrzak, ale Portugalczyk się wybronił. Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły. Przy serwisie Polaka Ferreira Silva wywalczył i wykorzystał piłkę meczową. Tym samym 246. zawodnik rankingu ATP niespodziewanie wyeliminował rozstawionego w Kaohsiung z „1” Majchrzaka.


Wyniki

Frederico Ferreira Silva (Portugalia) – Kamil Majchrzak (Polska, 1) 7:6(2), 7:5