Nieudana inauguracja amerykańskiego lata

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette odpadła w pierwszej rundzie turnieju Mubadala Silicon Valley Classic. Lepsza okazała się Carla Suarez Navarro.

Poniedziałkowe spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Polki, która już w pierwszym gemie oddała podanie. Poznanianka zdołała odrobić stratę „breaka” w szóstym gemie i na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:3. Od tego momentu gemy zdobywała już jednak tylko Hiszpanka, która pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Przegrany pierwszy set nie podciął skrzydeł reprezentantce Polski, która na początku drugiej odsłony pojedynku odskoczyła na 3:1. Niestety później kontrolę nad przebiegiem gry przejęła turniejowa „szóstka”, która zdobyła pięć kolejnych gemów. Linette rzutem na taśmę miała jeszcze szansę odrobić stratę przełamania. Przy wyniku 3:5 wypracowała sobie dwa „breakpointy”, ale Suarez Navarro w świetnym stylu zdobyła cztery następne punktu i 80 minutach gry zakończyła mecz asem serwisowym.

Kolejną rywalką zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego będzie albo Bethanie Mattek-Sands albo Venus Williams.