Niewykorzystana szansa Świątek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju Citi Open. W środę lepsza w trzech setach okazała się Jessica Pegula.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła Amerykanka, która odebrała podanie rywalce w drugim gemie, dzięki czemu odskoczyła na 3:0, a kilkanaście minut później prowadziła już 5:2. Reprezentantka Polski zdołała odrobić stratę przełamania w dziewiątym gemie, ale po chwili ponownie znalazła się w opałach. Przy wyniku 5:4 faworytka gospodarzy wypracowała sobie trzy piłki setowe przy serwisie podopiecznej Piotra Sierzputowskiego. Polka zdołała się jednak wybronić i wyrównała na 5:5. Świątek wygrała również dwa kolejne gemy i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Warszawianka dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę spotkania. Odskoczyła na 2:0 i miała trzy „breakpointy”, żeby podwyższyć prowadzenie. Żadnego z nich jednak nie wykorzystała, a chwilę później sama straciła podanie. Mistrzyni juniorskiego Wimbledonu sprzed roku jeszcze raz wypracowała sobie dwugemową przewagę, ale i tym razem nie była w stanie jej utrzymać. Od stanu 2:4 Pegula wygrała cztery kolejne gemy i doprowadziła do wyrównania.

Niewykorzystana szansa podcięła skrzydła Świątek, która w decydującej partii nie potrafiła już przeciwstawić się coraz lepiej grającej rywalce i zdobyła tylko jednego gema.

Jessica Pegula o półfinał zagra albo z Sofią Kenin albo z Lauren Davis.


Wyniki

Druga runda singla

Jessica Pegula (USA) – Iga Świątek (Polska) 5:7 6:4 6:1