Niewykorzystana szansa – Wozniacki nie obroni tytułu

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki uległa Arynie Sabałence 6:2, 4:6, 6:7(5) w meczu trzeciej rundy turnieju w Eastbourne i straciła tytuł mistrzyni. Tym samym Białorusinka zrewanżowała się Dunce za ubiegłoroczną porażkę w finale.

Była liderka rankingu WTA to dwukrotna mistrzyni Nature Valley International, ale w tym roku po tytuł nie sięgnie. Na drodze Wozniacki stanęła Aryna Sabałenka, czyli ubiegłoroczna finalistka. Mówiąca po polsku tenisistka nie wykorzystała prowadzenia 5:2 w decydującym secie oraz piłki meczowej w dziewiątym gemie.

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, szczególnie nad taką zawodniczką, jak Caroline. Przegrałam z nią przed rokiem w tutejszym finale. Jest to dla mnie bardzo ważna wygrana – dzieliła się wrażeniami na gorąco Białorusinka, której kolejną rywalką będzie Kiki Bertens. Holenderka pokonała w dwóch setach Annę-Lenę Friedsam.

Po raz czwarty raz z rzędu do ćwierćfinału turnieju w Eastbourne awansowała Karolina Pliszkova. Czeszka potrzebowała niespełna godziny, aby pokonać Elise Mertens. Kolejną rywalką tenisistki naszych południowych sąsiadów będzie Jekaterina Makarowa. Mecz z Rosjanką przy stanie 3:6, 1:2 poddała Jelena Ostapenko.