Nina Stojanović skomentowała turniej olimpijski

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/instagram.com, foto: AFP

Nina Stojanović nie zdobyła medalu w turnieju olimpijskim w Tokio. Serbska tenisistka miała taką szansę w grze mieszanej, jednak spotkanie o brąz nie doszło do skutku z powodu wycofania się Novaka Dźokovicia. Zawodniczka zabrała głos za pomocą mediów społecznościowych.

W tenisowym świecie głośno jest ostatnio o Novaku Dźokoviciu. Lider światowego rankingu był głównym faworytem do złotego medalu w singlu, a ostatecznie zajął dopiero czwarte miejsce. W grze mieszanej także nie zdobył medalu, gdyż również znalazł się tuż za podium.

Mnóstwo kontrowersji wzbudziła jednak decyzja Dźokovicia o poddaniu meczu o trzecie miejsce w mikście. Sporo ludzi zarzucało 20-krotnemu mistrzowi imprez wielkoszlemowych, że przez niego Nina Stojanović straciła szansę na olimpijski medal. Sama zainteresowana odniosła się do sprawy w mediach społecznościowych.

Serbka napisała o wielu emocjach, które doświadczyła w momencie dowiedzenia się, że nie będzie mogła zagrać w najważniejszym meczu w swojej dotychczasowej karierze. Jest jednak wdzięczna za każdy moment, który spędziła w Tokio. Był to dla niej ogromny zaszczyt rywalizować z najlepszymi sportowcami świata. Podziękowała również za okazywane jej wsparcie przez ten okres.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Nina (@nina.stojanovic)