Ningbo. Jabeur z premierowym tytułem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Ons Jabeur pokonała Dianę Schneider w finale turnieju WTA 250 w Ningbo. Tym samym Tunezyjka sięgnęła po piąty w karierze tytuł mistrzowski, chociaż pierwotnie nie było jej na liście startowej imprezy.

Tenisistka z Afryki przed tygodniem brała udział w rozgrywanym w Guadalajarze tysięczniku. Jednak, gdy dość niespodziewanie uległa Martinie Trevisan, wystąpiła do organizatorów turnieju w chińskim Ningbo o „dziką kartę”. I szansę występu czołowa tenisistka świata wykorzystała w najlepszy z możliwych sposobów.

W sobotnim finale najwyżej rozstawiona tenisistka nie dała większych szans niżej notowanej rywalce. Jednakże mimo porażki Schneider i tak może być zadowolona z występu w tym tygodniu. W dziewiątym występie w imprezie głównego cyklu zanotowała premierowy finał. To sprawi, że notowana obecnie na 85. miejscu zawodniczka, w poniedziałek zadebiutuje w top 70 zestawienia najlepszych tenisistek świata.

Dla Jabeur sobotni finał jest pierwszym wygranym na korcie twardym po trzech porażkach – w Moskwie w 2018 (impreza grana w hali), w Chicago w 2021 oraz na US Open przed rokiem. Tym samym po dwóch wygranych turniejach na trawie (Birmingham 2021 oraz Berlin 2022) oraz takiej samej liczbie zwycięstw na mączce (Madryt 2021 i Charleston 2022), zawodniczka z Afryki święci premierowy triumf na korcie twardym.


Wyniki

Finał:

Ons Jabeur (Tunezja, 1) – Diana Schneider 6:2, 6:1