Ningbo. Mistrzyni olimpijska na drodze Magdy Linette

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: Eastnews

Magda Linette to jedyna reprezentantka Polski, która wystąpi podczas rozpoczynającego się 13 października turnieju WTA 500 w Ningbo. Polka dla której będzie to drugi występ w tej imprezie poznała rywalkę w meczu pierwszej rundy.

Półfinalistka Australian Open 2023 nie może odnaleźć formy w ostatniej czasie. Po tym jak poznanianka w połowie sierpnia dotarła do czwartej rundy turnieju WTA 1000 w Cincinnati, zanotowała serię trzech przegranych meczów z rzędu. Na pierwsze zwycięstwo od dwóch miesięcy Magda Linette liczy podczas ostatniej w sezonie imprezy WTA 500, która rozgrywana jest w Ningbo.

Drugi występ w tym turnieju polska tenisistka rozpocznie od meczu z Belindą Bencic. Szwajcarka to mistrzyni olimpijska z Tokio. Do gry powróciła po urlopie macierzyńskim i radzi sobie bardzo dobrze na światowych kortach. Podczas kończącego się w niedzielę turnieju WTA 1000 w Wuhanie piętnasta rakieta świata dotarła do trzeciej rundy, gdzie musiała uznać wyższość Igi Świątek.

Teraz Helwetka zmierzy się z inną reprezentantką Polski – Magdą Linette. Będzie to drugi pojedynek obu pań. Podczas pojedynku trzeciej rundy Wimbledonu w 2023 roku zwycięstwo odniosła Belinda Bencic. W drugiej rundzie zwyciężczyni meczu trafi na tenisistkę z kwalifikacji, a w 1/4 finału może już czekać rozstawiona z numerem drugim w imprezie Jasmine Paolini.