Norman o współpracy z Wawrinką: nigdy nie celowaliśmy w wygranie Wielkiego Szlema

/ Michał Krogulec , źródło: La Tercera, foto: AFP

Stan Wawrinka zajmuje obecnie 16. miejsce w rankingu ATP. Niewątpliwie stać go jeszcze na powrót w okolice trzeciego miejsca, jakie przed laty zajmował. Magnus Norman twierdzi, że Stan jest głodny gry z najlepszymi. 

Stan Wawrinka wygrał trzy turnieje wielkoszlemowe, zdobywając 16 turniejów głównego cyklu ATP World Tour (ostatnie jednak w 2017 roku), osiągnął najwyżej 3. miejsce w rankingu. Szwed Magnus Norman od 2013 roku współpracuje ze Szwajcarem. Kiedy zaczęliśmy razem pracować, celem nigdy nie było wygranie Wiekiego Szlema, ale zapewnienie Stanowi najlepszego tenisa i uzyskanie niezbędnej pewności siebie, aby mógł powstrzymywać emocje – mówi na łamach La Tercera, Magnus Norman. Stan to ekspert w radzeniu sobie z presją – dodaje finalista Roland Garos 2000.

– Zawsze dbaliśmy o zdrowie, wzmacnianie pewności siebie i walkę z najlepszymi graczami. W ostatnich latach niewiele grał przeciwko nim, więc tęskni za nimi i jest ponownie głodny (takich meczów) – powiedział Magnus Norman. Szwajcar jest tenisistą, który gra w czasach najlepszych w historii. Rafa Nadal, Roger Federer, Novak Dźoković i Andy Murray –  zawsze był o krok za nimi.

Stan Wawrinka powróci do gry w Acapulco (ATP 500).