Norrie porównał Alcaraza i Sinnera. Jednoznaczny werdykt Brytyjczyka

/ Artur Kobryn , źródło: tennis365.com, foto: AFP

Grudzień to w tenisie okres podsumowań zakończonego sezonu oraz snucia przewidywań na kolejny. W jednym z najnowszych wywiadów Cameron Norrie pokusił się o porównanie szans Carlosa Alcaraza i Jannika Sinnera w nadchodzącym roku.

Hiszpan i Włoch są czołowymi postaciami rozgrywek i przewodzą młodej fali najlepszych tenisistów. Alcaraz zajmuje obecnie drugie miejsce w rankingu ATP i w tym sezonie dołożył do swojego dorobku wielkoszlemowe zwycięstwo na kortach Wimbledonu. Sinner nie ma jeszcze na koncie sukcesu tego kalibru, ale obecnie jest notowany na czwartej pozycji i zaliczył wyśmienitą końcówkę roku, zwieńczoną triumfem w Pucharze Davisa. Obaj ci zawodnicy powszechnie uważani są za najgroźniejszych rywali Novaka Dżokovicia w zbliżających się imprezach.

Zdaniem brytyjskiej rakiety numer jeden, Camerona Norrie’ego, większe perspektywy na duże osiągnięcia ma Hiszpan. Swoją opinie uzasadnił bogatszym repertuarem tenisowym będącym po jego stronie. – Uważam, że w przyszłym roku Alcaraz będzie radził sobie lepiej od Sinnera. Myśle, że jego gra jest kompletniejsza. Porusza się lepiej od Włocha, jego forhend jest bardziej różnorodny, zagrywa też skuteczniejsze skróty oraz woleje. Ma również bardziej dopracowanego slajsa, więc powiedziałbym, że to on okaże się bardziej utytułowany – powiedział.

Co ciekawe, z tej dwójki, Norrie miał okazje zmierzyć się w oficjalnym spotkaniu tylko z Alcarazem. Łącznie rozegrał z nim sześć pojedynków, z których na swoją korzyść rozstrzygnął dwa. Na mecz z Sinnerem musi jeszcze poczekać.

28-latek urodzony w Johannesburgu skomentował również swój ostatni występ przeciwko Novakowi Dżokoviciowi, który miał miejsce podczas Finałów Pucharu Davisa rozgrywanych w Maladze. Norrie uległ w nim Serbowi w dwóch setach. – Wykonałem przed tym spotkaniem wiele pracy fizycznej. Mecze z „Nole” są zawsze bardzo wymagające pod tym względem. […] Chciałem zakończyć sezon dobrym występem i postawić go przed dużym wyzwaniem. Udało mi się grać na wyższym poziomie niż pod koniec ubiegłego roku i byłem zadowolony z tego jak walczyłem, ale była to dla mnie trudna do zniesienia porażka – podsumował.

Norrie zakończył 2023 rok na 18. miejscu w rankingu ATP. Odniósł jedno zwycięstwo turniejowe, pokonując wspomnianego wcześniej Alcaraza w finale zmagań w Rio de Janeiro. Dwukrotnie – w Buenos Aires oraz Acapulco – musiał z kolei uznać wyższość rywali w meczach o mistrzowski tytuł.